OFICJALNA STRONA STOWARZYSZENIA

Witryna jest oficjalną stroną Stowarzyszenia i stanowi kontynuację prowadzonej od 2005 roku witryny www.zeromszczacy.kielce.pl.

Jeśli posiadasz ciekawą informację dotyczącą: absolwentów, szkoły, patrona - Stefana Żeromskiego, napisz do nas: zarzad@zeromszczacy.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Wydawnictwa Stowarzyszenia można nabyć w Szkole i w Stowarzyszeniu ( tel. 607765348; 41 367 61 57) oraz w sklepie BIBLIOFIL KIELECKI na Allegro
http://allegro.pl/sklep/15088230_bibliofil-kielecki

 

Żegnamy profesor Helenę Dymurską

Ze smutkiem informujemy, że 9 stycznia 2022 roku zmarła profesor Helena Dymurska. W Liceum Żeromskiego uczyła fizyki w latach 1975-2001. Jej uczniowie pamiętają kompetencję  i wysokie wymagania pani Profesor, a jednocześnie  ciepło i dobroć, którym ich otaczała. Była szanowana i lubiana przez grono pedagogiczne. Ma swoje miejsce w wielu naszych sercach.

Msza Święta żałobna odprawiona zostanie w sobotę 15 stycznia 2022 r. o godzinie 10.00 w Kościele Miłosierdzia Bożego na Czarnowie ( ul. Mieszka I 48).

Zmarł Andrzej Głuchowski, ksiądz żeromszczak

W wieku  83 lat zmarł 8 stycznia 2022 roku w 47 roku kapłaństwa ksiądz kanonik dr ANDRZEJ GŁUCHOWSKI były administrator parafii w Witowie, od 1993 r. przebywający w Domu Księży Emerytów w Kielcach.

Pochodził z kresowej rodziny. Uczył się jeszcze w starym budynku naszej szkoły. Maturę zdał w 1956 roku. Ukończył Wydział Budownictwa na Politechnice Krakowskiej z tytułem mgr inż. budownictwa. Początkowo pracował w Kieleckim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego. Studiował w Seminarium Duchownym w Kielcach. Był związany z parafiami w Wolbromiu i Witowie.

Msza święta żałobna pod przewodnictwem księdza biskupa Mariana Florczyka zostanie odprawiona w czwartek, 13 stycznia 2022 r. o godz. 9.30 w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Kielcach - Dyminach.

Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego
zostanie odprawiona w czwartek, 13 stycznia 2022 r. o godz. 12.00 w kaplicy Domu Księży Emerytów w Kielcach.

 

"Żeromski" doczeka się hali sportowej

Od lat czekaliśmy na tę wiadomość. Mamy nadzieję, że spełni się marzenie wielu pokoleń żeromszczaków

i po latach starań wreszcie uczniowie naszego liceum

Życzenia od kolegi Jacka Jopowicza

Chociaż Gwiazdy Betlejemskiej  nie zobaczymy na niebie, popatrzmy po zachodzie lub wczesnym wieczorem na rozjaśnioną Wenus (maksymalnie zbliży się do Ziemi 8 stycznia). Jeśli mamy widok na południowy zachód, to ona może być ową pierwszą gwiazdką dającą sygnał do rozpoczęcia celebrowania Wigilii. Wschłuchajmy się wtedy w słowa poety:

Krzysztof Kamil  Baczyński

Kolęda (fragment)

Ciemne noce, aniołowie, w naszej ziemi,

Ciemne gwiazdy i śnieg ciemny, i miłość,

I pod tymi obłokami ciemnemi

Nasze serce w ciemność się zmieniło.

Aniołowie, aniołowie biali

o! przyświećcie blaskiem skrzydeł swoich,

by do Pana trafił ten zgubiony
i ten, co się oczu podnieść boi,
i ten, który bez nadziei czeka,
i ten rycerz w rozszarpanej zbroi
by jak człowiek szedł do Boga-Człowieka,

aniołowie, aniołowie biali.

Wesołych i Godnych Świąt Bożego Narodzenia!

Jacek Jopowicz

Szadź czy szron? Oto jest pytanie!

Zamarznięte igiełki pokazują, że to szron. Zima przyszła!

Jacek Jopowicz

Strony

Subscribe to Żeromszczacy RSS