Włodzimierz Rezner nie żyje.
Nie żyje Włodzimierz Rezner, absolwent naszego liceum – matura 1962. Komentator sportowy i wieloletni dziennikarz Polskiego Radia Kielce. Przez dekady relacjonował najważniejsze wydarzenia sportowe, a jego pasją było kolarstwo. Kariera radiowa Włodzimierza Reznera rozpoczęła się w 1971 r. Wówczas wygrał konkurs na sprawozdawcę sportowego i związał swoją zawodową przyszłość z Polskim Radiem. Słuchacze mogli usłyszeć jego relacje m.in. z Wyścigu Pokoju i Tour de Pologne. Pracował również podczas letnich igrzysk olimpijskich w Moskwie, Barcelonie oraz Atlancie. W 1993 r. wszedł natomiast do prezydium zarządu Polskiego Związku Kolarskiego.
Wieloletnia działalność dziennikarza oraz jego wkład w popularyzację kolarstwa zostały docenione licznymi wyróżnieniami. W 2000 r. Włodzimierz Rezner otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. Dziesięć lat później został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za szczególne zasługi dla rozwoju i popularyzowania kolarstwa w kraju.
Dziennikarz odszedł w nocy 9 sierpnia po walce z chorobą nowotworową. Tego samego dnia przypadały jego 83. urodziny.
Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w najbliższą środę 12.08.2026 r. o godz. 12:00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach.
Rodzinie i bliskim Włodzimierza Reznera składamy wyrazy współczucia.
Więcej:



