Noworoczne spotkanie

Patronat: Stowarzyszenie Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego

       im. Stefana Żeromskiego w Kielcach ŻEROMSZCZACY.

 

Drodzy Przyjaciele, Koledzy i Współpracownicy.

 W listopadzie tego roku mija 50 lat od premiery Kabaretu KAZIK na deskach WDK

w Kielcach.

Kabaret powstał z okazji konkursu MŁODZI IDĄ; występowali w nim uczniowie    I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Ania Treter przez lata śpiewała w grupie POD BUDĄ, Danka Świt jest Profesorem Nauk Humanistycznych na Uniwersytecie Świętokrzyskim, Jerzy Gumuła i Jarek Telka przez lata grali z Wojdakiem w grupie WAWELE. Bronek Opałko, który do nasz czasem dołączył skomponował muzykę do trzech widowisk muzycznych: ”Ballada Księżycowa, „Nocny motyl” i „Gra o pajaca”. Odszedł przedwcześnie w sierpniu tego roku. Każdy z nas na swój sposób od tego kabaretu rozpoczął mniej lub bardziej udaną drogę do przyszłości.

Dla mnie był to początek kontynuowanej do dziś przygody z kulturą i gdyby nie ten epizod z kabaretem Kazik – pewnie nie byłoby – 5 czerwonych róż w Klubie POD JASZCZURAMI, dziesiątek wyreżyserowanych koncertów i imprez, ponad 30 lat rysowania satyrycznego w wielu polskich pismach, setek poprowadzonych widowisk i kabaretonów, pism typu NOTATNIK SATYRYCZNY, seriali dla TV czy też kilkudziesięciu filmów dokumentalnych. Dodajmy do tego aranżację prestiżowych wnętrz, scenografię, wystawy malarstwa oraz projekty znaków graficznych. To szeroki nurt działań kreatywnego twórcy i animatora kultury (zarys tych dokonań w dołączonej do listu prezentacji).

Z tym większą przyjemnością pragnę Was zaprosić na mój benefis, pod patronatem i dzięki przychylności Stowarzyszenia ŻEROMSZCZACY i Domu Środowisk Twórczych Pałacyk im. Zielińskich, w dniu 17 stycznia2020 roku (piątek) – oczywiście w moim rodzinnym mieście Kielce.

Liczę na Waszą obecność – zakładam, że na wystawie w galerii ORANŻERIA obejrzycie około 200 moich wybranych rysunków satyrycznych, ponadto zapraszam na koncert kabaretowy z kilkunastoma ważnymi dla mnie piosenkami, wreszcie na luzie do obejrzenia wybór i skrót moich filmów, a na koniec jak zwykle rysunek dla każdego na żywo czyli akcja PAMIĄTKA Z CELULOZY. Mam nadzieję, że pojawicie się na imprezie tym chętniej, że z radością zostaniecie jej sponsorami – za co z góry dziękuję i na wszelki wypadek podaję numer mojego prywatnego konta PKO BP SA I O/W-WA43 1020 1013 0000 0702 0129 9940, w oczekiwaniu na drobne wsparcie na miarę Waszych możliwości. Z góry dziękuję,

                                                                                                                                                          Kiedyś Jarek Janowski – dziś jeszcze Smoliński.   Warszawa, 23 listopada 2019 roku.