Żeromszczacy wspierają projekt olimpiady "Zwolnieni z Teorii"

Stowarzyszenie Absolwentów I LO im. Stefana Żeromskiego w Kielcach "Żeromszczacy" wspiera projekt realizowany przez naszą młodzież w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii".

„Zwolnieni z Teorii” to olimpiada na projekt społeczny, organizowana pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Od kilku lat olimpiada cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły. Jej uczestnicy, uczą się planowania i  zarządzania projektami poprzez realizację własnych zamierzeń.
W tym roku szkolnym  nasi uczniowie  realizują dwa projekty.
Zapraszamy do obserwacji przedsięwzięć na portalach społecznościowych.

Poznaj Świętokrzyskie

Logo projektu Poznaj Świętokrzyskie

Projekt  realizują uczniowie klasy 3 c :  Ilona Karczewska, Emilia Kwiecień, Katarzyna Łyżwa, Kamil Pękalski, Krystian Pękalski, Arkadiusz Soboń, Adrian Szumski, Amelia Szymańska, Maciej Ślusarczyk,

Ludzie zapominają o swoich korzeniach, osoby zapytane o wyraz, niegdyś powszechny, nie znają jego znaczenia i nie potrafią  go poprawnie użyć. Jednak zapomniana gwara to tylko namiastka problemu. Zasłużone dla regionu osoby stają się coraz mniej znane. Do historii przechodzą dawne zwyczaje i tylko niektórym z nich udało się przetrwać w domowym zaciszu.  Te spostrzeżenia skłoniły nas do zajęcia się tym tematem. Aby ważna część naszego dziedzictwa kulturowego nie odeszła  w niepamięć, postanowiliśmy przybliżyć go naszym rówieśnikom.

 Projekt „Poznaj Świętokrzyskie” ma na celu uzmysłowić  przede wszystkim młodym ludziom, że historia naszego województwa nie jest nudna, ale potrafi być interesująca i warta uwagi. Chcemy zaznajomić naszych beneficjentów z ważnymi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi regionu, w którym żyjemy. Liczymy, że z naszą pomocą zrozumieją, że warto jest poznawać historie terenów, na których się mieszka. Aby to osiągnąć, zamierzamy wykorzystać obok tradycyjnych form przekazu, także nowatorskie rozwiązania. Nasza misja realizowana jest poprzez praktykę działań warsztatowych prowadzonych w ramach spotkań z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi głównie w szkołach i klubach regionu. Celowi temu służą także wykorzystywane przez nas komunikatory społeczne oraz mass media.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Absolwentów I LO „Żeromszczacy” za wsparcie w  realizacji naszego projektu. 

ze strony I LO w Kielcach:

www.zeromski.kielce.eu/padcms/art,640,zwolnieni-z-teorii