Zaproszenie na wycieczkę pieszą 22.06.24– co się kryje za Telegrafem?

To druga część wycieczki sprzed roku: https://zeromszczacy.pl/relacja-z-rajdu-co-sie-kryje-za-gora-biesak-id1364.html 

Wtedy byliśmy w najniższym punkcie Kielc, teraz staniemy na najwyższym. Jednak wcześniej zobaczymy, co jest po drugiej stronie góry, niewidocznej z Kielc. Równocześnie będzie to okazja do przypomnienia postaci zmarłego pod koniec ubiegłego roku naszego wspaniałego kolegi Macieja Znojkiewicza https://zeromszczacy.pl/odszedl-kolega-maciej-znojkiewicz-id1436.html

Lasy Telegrafu i Skoczni to miejsca zabaw i wycieczek jego dzieciństwa, ponieważ rodzina Znojkiewiczów mieszkała w Dyminach, zanim przeniosła się do Kielc. Maciek cieszył się, kiedy przesyłałem mu zdjęcia tych okolic.

Wycieczkę rozpoczniemy w sobotę 22 czerwca o godz. 9.30 z parkingu przy wyciągu narciarskim. Kto będzie jechał autobusem, na pewno zdąży wsiadając o odpowiedniej godzinie do autobusu nr 25, 33 lub 54. Należy wysiąść na przystanku Wrzosowa (poprzedni jest przy Starostwie Powiatowym) skąd w kilka minut można dojść pod stok ul. Karskiego.

Trasa liczy ok. 5 km, ale z powodu podejść i stromych zejść jest nieco wymagająca. Bardzo przydadzą się kijki trekkingowe, może również środek przeciw komarom.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO WĘDROWANIA 

J.J.

 

Organizator nie zapewnia ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków - uczestnicy biorą udział w wycieczkach na własną odpowiedzialność.