Zaległa wycieczka do ostatnich (jeszcze) dzikich miejsc w obrębie Kielc 12.11.2022

Zabudowa na przedmieściach postępuje tak szybko, że niedługo trudno może być znaleźć dzikie miejsca w obrębie Kielc i dlatego  póki są, warto je zobaczyć. Zapraszamy  w sobotę, 12 listopada na wycieczkę. Zabierzmy przyjaciół i znajomych. Zbiórka na przystanku pod kościołem św. Wincentego Pallottiego w Kielcach na Podkarczówce ul. Fosforytowa 6 o godz. 9.30. (dojazd autobusem nr 35, przebieg linii na dole wpisu). 

Trasa liczy ok. 8 km. Dojdziemy do przystanku autobusów 1, 28 i 111 przy drewnianym kościółku w Białogonie. Na początku dwie górki, potem z górki, małe wzniesienie i dalej już po płaskim. Czas zależy od kondycji uczestników i od ilości odpoczynków. Idąc powoli to ok. 4 godziny. Kijki  się przydadzą. Zmęczeni mogą wracać już z Pietraszek autobusem nr 1 o 12.40.

Trzeba wziąć picie i jedzenie, bo żadnego sklepu nie ma po drodze, a także coś do siedzenia podczas odpoczynku. Oczywiście odpowiednie buty oraz jakiś skafander od ewentualnego deszczu czy wiatru, chociaż zapowiadają słońce.

Kondycję można też poprawić i trochę przed wycieczką sobie pospacerować.

Wycieczkę poprowadzi jej pomysłodawca  kolega Jacek Jopowicz.

https://ztm.kielce.pl/rozklady/rozklady/0035/0035t041.htm - przebieg linii autobusu 35

Galeria: