Nasze Nadzieje Kielc

Po raz 27 Miasto Kielce przyznało „Nadzieje Kielc”, nagrody dla uczniów i absolwentów, którzy z powodzeniem łączą naukę z rozwijaniem swoich pasji. Wszystkim laureatom gratulujemy wybitnych osiągnięć, wytrwałości i konsekwencji w dążeniu do realizacji planów i spełniania marzeń.  Wśród laureatów znaleźli się również uczniowie Naszego Liceum. Jesteśmy z nich bardzo dumni.
W nagrodzonej dziesiątce znaleźli się :

Idalia Mastalerz

Idalia Mastalerz jest tegoroczną absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Interesuje się fotografią i sportem. Od 7 lat uprawia lekkoatletykę. Obecnie trenuje w Kieleckim Klubie Lekkoatletycznym, startuje na dystansach 100m i 200m. Odnosi sukcesy na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnopolskim.
W ubiegłym roku, wraz ze swoim klubem zdobyła Drużynowe Mistrzostwo Polski U20 w lekkiej atletyce. Obecny rekord województwa w sztafecie 4x100m w kategorii juniorek młodszych również należy do Idalii i jej koleżanek. Idalia zamierza studiować w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Turystyka przygodowa. Preferuje aktywne spędzanie czasu wolnego ze znajomymi oraz czytanie dobrych kryminałów. Chętnie angażuje się w różne inicjatywy społeczne. Praca z innymi ludźmi i możliwość dzielenia się z nimi swoimi doświadczeniami daje jej ogromną satysfakcję.

Paweł Soboń

Paweł Soboń jest również tegorocznym absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Jest zawodnikiem Klubu Sportowego Stella Kielce. Łucznictwo trenuje od 6 lat, a od 4 lat corocznie kwalifikuje się do Kadry Narodowej.
Ma na swoim koncie wiele sukcesów, zarówno międzynarodowych, jak i ogólnopolskich, w tym kilkukrotny tytuł V-ce Mistrza Polski.
Oprócz łucznictwa od początku liceum działa w szkolnych grupach rekonstrukcji historycznej, zarówno w Grupie Rekonstrukcji Historycznej 4. Pułku Piechoty Legionów jak i Klubie Historycznym HIRD.
Paweł chce studiować na Politechnice Świętokrzyskiej na Wydziale Mechatroniki i Budowy Maszyn. Zamierza też kontynuować karierę sportową. Chce dalej trenować, przygotowywać się na igrzyska olimpijskie oraz zajmować wysokie lokaty na arenie międzynarodowej. Uważa, że Kielce mają dobre zaplecze potrzebne do osiągnięcia jego marzeń.

 

Galeria: