Zaproszenie na imieniny Stefana do Ciekot

Centrum Edukacji i Kultury "Szklany Dom"

 

Z dumą i radością zapraszamy na Imieniny Stefana: Mistrzowie Mowy Polskiej & koncert "Ars longa"

W tym roku w niedzielę 4 września przed dworkiem Stefana Żeromskiego świętować będziemy zupełnie wyjątkowo.

Wydarzenie odbędzie się w ramach ważnych historycznych rocznic: 150. rocznicy osiedlenia się rodziny Żeromskich w Ciekotach oraz 115. rocznicy wydania „Powieści o Udałym Walgierzu” Stefana Żeromskiego.

O godz. 15:00 laureaci tytułu Mistrz Mowy Polskiej przeczytają w całości jedno z najmniej znanych dzieł pisarza „Powieść o udałym Walgierzu”. Usłyszymy interpretacje w wykonaniu:

- Anny Polony, legendarnej aktorki polskich scen teatralnych,

- Joanny Kołaczkowskiej, artystki kabaretowej znanej z kultowego Kabaretu Hrabi, słynnej Hrabiny Pączek,

- Edwarda Marszałka, rzecznika prasowego Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, autora i redaktora wielu publikacji dotyczących polskiego leśnictwa i przyrody,

- Krzysztofa Jakubca, harcmistrza, pedagoga i gawędziarza, popularyzatora wiedzy o historii harcerstwa.

Na finał o godz. 17:00 zaprosimy na koncert „Ars longa”, który jest wyjątkową poetycką wędrówką po nietuzinkowych zakamarkach poezji i muzyki z gatunku krainy łagodności.

Został on zbudowany w całości na kompozycjach Piotra „Kuby” Kubowicza, barda Piwnicy pod Baranami. Jego piosenki zaśpiewają cenieni krakowscy artyści: Urszula Makosz singer, Kamila Klimczak, Karol Śmiałek, Sergiusz Orłowski, a zagrają: Paweł Pierzchała, Jerzy Odrowąż Wysocki, Michał Półtorak, Jarek Wilkosz, Piotr Restek Restecki

Do zobaczenia w Ciekotach