XI Festiwal Wędrowania: 26-28.07.2019,przez m.in. Ciekoty, Kapkazy, Wiącka, Dąbrowa Dolina i ...

Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Wsi „Odnowica” zaprasza wszystkich miłosników przyrody i sztuki na XI rowerowy Festiwal Wędrowania, czyli artystyczną wędrówkę do miejsc, w których czekają na turystów różne atrakcje: ciekawe spotkania z artystami w ich pracowniach, wystawy, koncerty, możliwość uczestniczenia w warsztatach rękodzielniczych. Wędrówkę ułatwi mapka, na której naniesione są wszystkie gościnne miejsca.

Będzie można nauczyć się zakładać osnowę i przygotować krosna do tkania, nauczyć się tkać, spróbować wiejskiego chleba, poznać zwyczaje pszczół czy spróbować domowych pierogów. W Centrum Edukacji Szklany Dom w Ciekotach będzie można wypożyczyć rower i w ten sposób odwiedzić festiwalowe miejsca.

Do otwartej pracowni ceramiki zaprosi Szkoła Wrażliwościw Kapkazach a Liberatorium w Dąbrowie Dolnej do pracowni książki autorskiej .
Wieczorami koncerty, spektakle w różnych miejscach.

26 lipca (piątek) kameralny wieczór koncertowy w Leśniczówce w Dąbrowie Dolnej podczas wernisażu projektu RUACH - Darii Kozłowskiej i wystawy malarstwa Mateusza Gromadzkiego „Utracone Świętości”.

W sobotę 27 lipca w gościnnym gospodarstwie Na Górce w Wiącce festiwalowe biesiadowanie rozpocznie Akademia Poprawy Jakości Życia wspólnym gotowaniem i wykładami na temat klimatu. Następnie Teatr Echa w składzie Katarzyna Żytomirska, Piotr Pardela i Katarzyna Andrzejewska zaprosi całe rodziny na bajkę Kraina szczęśliwości opartą na motywach baśni śląskiej.

Kamyk Studio poprowadzi warsztat Ekologia dźwięku, którego celem przewodnim będzie skierowanie uwagi  słuchaczy na sprawy związane z otaczającymi nas na co dzień dźwiękami czyli na „pejzaż dźwiękowy”: odgłosy natury, hałas cywilizacyjny, umykającą ciszę etc.

Wieczorem poetycko – koncertowo zaprezentuje się Gędzi Chór ze Szkoły Wrażliwości w Kapkazach i zespól Echa z legendami słowiańskimi Mikołaja Jarmakowskiego..

W niedzielę 28 lipca w Liberatorium w Dąbrowie Dolnej festiwal zakończy promocja cyklu literackiego „Rzeczy o żywiołach” Radosława Nowakowskiego oraz koncert „Pół-Osjan” w wykonaniu założyciela zespołu Osjan Jacka Ostaszewskiego i Radosława Nowakowskiego.

Podczas całego festiwalu na Żeromszczyźnie w Ciekotach będzie trwał plener rzeźbiarski.

Galeria: 
Pliki do pobrania: