Spotkanie z pisarzem, Maciejem Sobczakiem

17 stycznia w mroźny zimowy dzień w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, odbyło się interesujące spotkanie autorskie. Wzięły w nim udział dwie klasy 1a i 1c  oraz laureaci konkursu czytelniczego. Każdy z uczniów mógł przeczytać zaproponowaną przez pisarza Macieja Sobczaka trzytomową sagę fantasy pt. Opowieść o Vodimorze, następnie rozwiązać prosty test i napisać recenzję. Uczennice, które otrzymały najwyższą ilość punktów zostały właścicielkami czytników ebooków, książek autora z dedykacją oraz koszulek z logo bohatera wspomnianej wcześniej sagi. Trzy pierwsze miejsca zajęły Gabriela Kuźdub z klasy 4g oraz Katarzyna Łyżwa i Amelia Szymańska z klasy 4c

Na spotkaniu uczniowie mogli dowiedzieć się, o procesie tworzenia książki, jak i gdzie się ją wydaje oraz co inspiruje do jej napisania. Na pytanie o ekonomiczną opłacalność sprzedaży, autor odpowiedział, że na owoce należy cierpliwie poczekać, a ile można zarobić zależy między innymi od zaangażowania wydawcy oraz od podpisanej z nim umowy.

Maciej Sobczak pochodzi z Wielkopolski z okolic Ślesina i Lichenia i jest autorem książek dla młodzieży, dla dzieci o przygodach „Darwali” i książek dla dorosłych.

Spotkanie zorganizowała biblioteka szkolna.

 

Galeria: