Spacer do ostatnich dzikich miejsc w obrębie Kielc, 2.04.2022

Zabudowa na przedmieściach postępuje tak szybko, że za rok trudno może być znaleźć dzikie miejsca w obrębie Kielc, dlatego  póki są, warto przywitać wiosnę wyprawą do nich. Zapraszamy  w sobotę, 2 kwietnia, na pierwszą wiosenną wycieczkę. Zabierzmy przyjaciół i znajomych. Zbiórka pod kościołem św. Wincentego Pallottiego w Kielcach na Podkarczówce ul. Fosforytowa 6 o godz. 9.30. (dojazd autobusem nr 35, rozkład) . Poczekamy na jego przyjazd. ( przebieg linii 35 na dole wpisu). 

Trasa liczy ok. 8 km. Dojdziemy do przystanku autobusów 1, 28 i 111 przy drewnianym kościółku w Białogonie. Na początku dwie górki, potem z górki, małe wzniesienie, z górki i dalej już po płaskim. Czas zależy od kondycji uczestników i od ilości odpoczynków. Idąc dość powoli to ok. 4 godziny. Kijki  się przydadzą. Zmęczeni mogą wracać z Pietraszek autobusem 1 o 12.40.

Trzeba wziąć picie i jedzenie, bo żadnego sklepu nie ma po drodze, a także coś do siedzenia podczas odpoczynku. Oczywiście odpowiednie buty oraz jakiś skafander od ewentualnego deszczu czy wiatru.

Kondycję można też poprawić i trochę przed wycieczką sobie pospacerować.

Wycieczkę poprowadzi jej pomysłodawca  kolega Jacek Jopowicz.

W RAZIE NIEPOGODY ZASTRZEGAMY SOBIE PRAWO ZMIANY TERMINU

https://ztm.kielce.pl/rozklady/rozklady/0035/0035t041.htm - przebieg linii autobusu 35

Galeria: