Pożegnanie

Żegnamy  Piotra Szczerskiego, Dyrektora Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.                                           Dyrektora  naszego Teatru, bo tak zaczęliśmy dzięki Piotrowi Szczerskiemu o kieleckiej scenie myśleć. Związał nas nie tylko wspólny Patron, Stefan Żeromski, ale i przekonanie, że teatr może stać się niezbędną częścią życia. To tutaj przeżywaliśmy wzruszenia, byliśmy skłaniani do refleksji, prowokowani do poważnych sporów czy po prostu do śmiechu. Uczniowie mogli dotknąć  teatralnej rzeczywistości grając na profesjonalnej scenie i  uczestnicząc w spotkaniach organizowanych w foyer  Teatru. Niezwykły  był wieczór  poświęcony twórcom kieleckiej sceny z lat pięćdziesiątych, Irenie i Tadeuszowi  Byrskim. Teraz Piotr Szczerski dołączył do tego grona, a w nas, dzięki Niemu, na zawsze pozostaną obrazy i emocje.

Dziękujemy za nie!

Żeromszczacy: Nauczyciele, Dyrektor Szkoły, Uczniowie, Członkowie Stowarzyszenia Absolwentów Liceum im. S. Żeromskiego w Kielcach

Piotr Szczerski zmarł  28 maja br. Pożegnanie nastąpi  5 czerwca o godz. 12.30 w kieleckiej katedrze. Spocznie na Cmentarzu Starym w Kielcach.