Powodzenia na Maturze!

 

Tegorocznym MATURZYSTOM życzymy powodzenia i mocno trzymamy za nich kciuki. Jutro zdają pierwszy egzamin. Cztery lata czekali na ten dzień. W ubiegłym tygodniu odbyły się ostatnie lekcje, ostatnie rozmowy, podsumowania i podziękowania, a w piątek 28 kwietnia 2023 w szkolnej auli oficjalnie pożegnaliśmy tegorocznych abiturientów. Uroczystość była wzruszająca. Uczniów żegnał Dyrektor szkoły Waldemar Pukalski, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Emilia Wilman, przewodniczący Rady Rodziców oraz Prezes Stowarzyszenia Absolwentów I LO Żeromszczacy Zofia Pietraszek, która w imieniu zarządu i całej społeczności „Żeromszczaków” życzyła abiturientom sukcesów na egzaminie dojrzałości. W kilku słowach przedstawiła charakter istniejącego od 1995 roku Stowarzyszenia i zaprosiła do wstępowania jego w szeregi. Na zakończenie uroczystości zaprezentowały się muzycznie dziewczęta z klas pierwszych.

Najważniejszą częścią uroczystości było uhonorowanie najlepszych uczniów statuetkami Primus in Collegio Primo ufundowanymi przez żeromszczaka p. Janusza Łojka oraz wręczenie Stypendium im. Ireny Znojkiewicz fundowanego rok rocznie przez żeromszczaka p.Macieja Znojkiewicza. Nagrodzona została również grupa teatralna, która ostatnio bardzo aktywnie włączyła się w życie szkoły. W tym roku szkolnym statuetki otrzymali: Wiktoria Sęk z klasy IV A za wybitne osiągnięcia społeczne i najbardziej kreatywną uczennicę, Bartosz Kralka z klasy IV G za wybitne osiągnięcia sportowe -kapitan szkolnej reprezentacji w piłce nożnej, zawodnik kieleckiego klubu Korona, oraz Rafał Micigolski laureat Olimpiady Filozoficznej za wybitne osiągnięcia naukowe. Ogromne wzruszenie towarzyszyło uczniom uhonorowanym Stypendium im. Ireny Znojkiewicz. Nagrodę dla uczniów konsekwentnie rozwijających swoje pasje naukowe, artystyczne i sportowe przyznano po raz 15.  Wyróżnieni abiturienci, nie spodziewali się takiego wsparcia i była to dla nich niezmiernie miła niespodzianka. Stypendium otrzymali Wiktoria Sęk w dowód uznania dla pasji artystycznych, teatralnych, dziennikarskich i naukowych, Oliwia Masternak za umiejętne łączenie pasji do sportu (zawodniczka klubu lekkoatletycznego z sukcesami na arenie ogólnopolskiej, reprezentantka szkoły w biegach) z działalnością społeczną na rzecz szkoły i środowiska, zaangażowania w wolontariat oraz udział w projekcie społecznym w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Kolejna nagrodzona osoba to Hubert Malarski w dowód uznania dla umiejętnego łączenia nauki z działalnością artystyczną, społeczną na rzecz szkoły i środowiska, oraz ogromne zaangażowanie w prace Szkolnego Klubu Historycznego HIRD. Złotymi maskami i drobnymi podarunkami od Stowarzyszenia zostali uhonorowani członkowie grupy „Teatr Biblioteczny” Julian Tarnowski, Wiktoria Sęk, Julia Świerk, Wojciech Kruczek i Milena Jędras.

Serdecznie dziękuję w imieniu własnym, Zarządu Stowarzyszenia i wszystkich nagrodzonych Panu Maciejowi Znojkiewiczowi za donację na Stypendium im. Ireny Znojkiewicz.

Prezes Zarządu Stowarzyszenia

Zofia Pietraszek

 

 

Galeria: