Powędrujemy po Rezerwacie Barcza - 17.08.2022

Zapraszamy w środę, 17 sierpnia 2022r., na pieszą wycieczkę do Rezerwatu Barcza, który zachwyca ciszą, spokojem i dzikością. Trasa wiedzie po malowniczym, choć mało uczęszczanym terenie i łączy atrakcje przyrodnicze i geologiczne. Zatrzymamy się przy magicznym jeziorku i na punktach widokowych aby podziwiać panoramę obszaru Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Przejdziemy przez gęsty, tajemniczy las z wyrobiskami wypełnionymi wodą z wieloma gatunkami roślin i zwierząt wodnych. 

Zbiórka na parkingu przed I LO przy ulicy Ściegiennego 15 w Kielcach o godz. 9.00.

Ponieważ organizujemy transport do miejsca rozpoczęcia wędrówki (albo samochody prywatne albo Bus) konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie, które należy przesłać na adres zeromszczacy-kielce@wp.pl lub z-pietraszek@wp.pl do 16.08.2022r. 

Czas wędrówki zależy od kondycji uczestników i od ilości odpoczynków. Idąc dość powoli to ok. 3 max 4  godziny. Warto zabrać Kijki. Trzeba wziąć picie i ewentualnie jedzenie. Oczywiście odpowiednie buty do wędrowania i ubranie dostosowane do pogody.

Zabierzmy przyjaciół i znajomych.

Wycieczkę poprowadzi jej pomysłodawca kolega Andrzej Jóźwiak.

Jeżeli ktoś będzie w drodze na spotkanie, ale odrobinę po czasie, proszę zadzwonić: 531 911 050. Chwilkę poczekamy. Warto mieć zapisany ten numer również dlatego, że należy do naszego przewodnika a pomaszerujemy trasą poza szlakiem.

W RAZIE NIEODPOWIEDNIEJ POGODY ZASTRZEGAMY SOBIE PRAWO ZMIANY TERMINU

 

Galeria: 
Tags: