Popiersie Pawła Pierścińskiego stanęło w kieleckiej Alei Sław XX wieku

Popiersie wybitnego fotografika,  naszego kolegi Pawła Pierścińskiego, stanęło w Alei Sław XX wieku na skwerze Szarych Szeregów w Kielcach. Rzeźba wykonana przez Sławomira Micka miała być prezentem na jego 80. urodziny, które przypadały 25 maja ubiegłego roku. Artysta nie doczekał tego momentu. Widział jednak prezent, jak informuje Radio Kielce,  i był bardzo zadowolony z tego, jak rzeżba wygląda.

Pomysł ustawienia popiersia w Alei Sław XX wieku nie pojawił się od razu. Początkowo nikt nie myślał o tym, że rzeźba gdziekolwiek stanie, miał to być po prostu prezent. Jednak sam fotografik stwierdził zwracając się do swoich przyjaciół: Może mi gdzieś ustawicie to popiersie na moje 80 urodziny. Artysta zmarł 22 maja, na trzy dni przed swoim jubileuszem.

Oficjalne odsłonięcie wizerunku wykonanego w brązie, odbędzie się 12 stycznia, przy okazji wernisażu wystawy w Biurze Wystaw Artystycznych "Kapitał sztuki – Suplement 2017 – artyści regionu świętokrzyskiego”. informacja na podstawie widomości Radia Kielce: http://www.radio.kielce.pl/pl/post-65579

Tags: