Pokaz pracy warsztatu performatywnego

ku południowi ciągnąc

 i ku północy wracając

 kolistą drogą wieje wiatr

 i znowu wraca na drogę swojego krążenia

 Kohelet

Serdecznie zapraszamy 25 lutego o godz.18.00 do Kieleckiego Centrum Kultury na pokaz  przedstawienia pt.” Zataczacze kół” ( według Księgi Koheleta ), w którym występują uczniowie naszej Szkoły.

Pod kierunkiem instruktora Grzegorza Artmana i kompozytora, absolwenta Szkoły , Dariusza Makaruka  uczestniczyli w zajęciach warsztatowych  w ramach projektu teatralnego „Podróż-kierunek Teatr” prowadzonego przez Dom Kultury "Zameczek". To w "Zameczku" w na przełomie wieków miały miejce szkolne, niezależne spotkania teatralno-muzyczno-kabaretowe tzw. "Zameczki". Stowarzyszenie jest obok Domu Kultury „Zameczek” producentem przedstawienia. Prosimy wchodzić wejściem od małej sceny KCK, wstęp dla widzów jest wolny .

Występują:

 Katarzyna Seligowska      Dominika Koziarczyk            Patrycja Siennicka

Klaudia Górska                  Aleksandra Solnica               Angelika Uranek

Alicja Artemska                    Wiktoria Grimm                     Klaudia Kościołek

Zuzanna Dziedzic               Marcel Opaliński                    Michał Kasprzycki

Eryk Pawłowski                   Bartosz Michalski                  Wiktor Korczyński

Nikoll Olak                             Kasia Kowalik                       Zuzanna Ciosmak

Instruktor:  Grzegorz Artman

W swojej drodze zawodowej związany był z grupą teatralną Towarzystwo Wierszalin, w latach 2000-2003 aktor Teatru Współczesnego we Wrocławiu, współpracował z Piotrem Cieplakiem, Rimasem Tuminasem i Pawłem Szkotakiem. W roku 2005 realizował projekt Drogi i Bezdroża Teatru podróżując ze spektaklem Hotel pod Aniołem po małych miejscowościach województwa świętokrzyskiego. Twórca filmu Villa dei Misteri. Zainicjował powstanie Teatru Magellana, działającego przy Domu Opieki Społecznej w Kielcach. Pomysłodawca NOWEGO TEATRU KIELCE. Prowadził warsztaty aktorskie w czasie I i II i V edycji projektu Podróż-kierunek Teatr.

Kompozytor : Dariusz Makaruk

Producent muzyczny, animator kultury, wykonawca live electronics, autor instalacji audiowizualnych.Jako muzyk współtworzy projekty z Michałem Urbaniakiem, Tomaszem Stańko i Włodzimierzem Kiniorskim. Jako wykonawca współpracuje z Urszulą Dudziak, Tymonem Tymańskim i Mamadou Diouf.  Jest  członkiem Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Występuje solowo z użyciem wizualnych, autorskich systemów interaktywnych sterowanych ruchem, natężeniem światła lub dźwiękiem. Występował w Polsce, a także na festiwalach w Indiach, Chinach, Anglii, Niemczech, Francji, Rumunii, Szwecji, Czechach i na Ukrainie.                         Jest Dyrektorem Artystycznym autorskich festiwali: od 2007 r.  Moving Closer - Innovative Media and Art w Warszawie oraz Festiwalu Laserowa Noc. Komponuje muzykę teatralną i filmową. Stale współpracuje z Teatrem Mabel Octobre we Francji.    Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego  w Kielcach.

Projekt edukacji teatralnej pod nazwą Podróż-kierunek Teatr to praktyczne, warsztatowe spotkanie z Teatrem w różnych jego obszarach. W tym roku obserwowana była  przestrzeń, w której spotykają się i oddziałują na siebie Teatr i Widz. Postawione zostały pytania o jej charakter, o to  czy i na ile jest dla Twórców i Widzów przestrzenią wspólną. Perspektywa  widza charakteryzowała warsztat recenzencki i warsztat plastyczny. Do udziału w nich zaproszeni zostali studenci dwóch wydziałów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Mieli sprawdzić, jakie doświadczenia społeczne, historyczne, kulturowe podzielają z twórcami przedstawienia. Podstawą ich refleksji stały się  wspólnie obejrzane w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach trzy przedstawienia, efektem recenzje i komentarze plastyczne. Wystawa powstałych obrazów i dyskusja  panelowa zamknęła ten cykl zajęć.

Pytania o to co, z czego i jak, w sytuacji braku powszechnie rozpoznawalnych czy akceptowanych kanonów literackich, systemów wartości i konwencji, opowiadają współcześnie twórcy przedstawień oraz co i jak stwarzają z tego widzowie, ogniskujące dyskusję, stały również  przed uczestnikami warsztatu aktorskiego. Pod kierunkiem instruktora, środkami  teatralnymi poszukiwali własnych  odpowiedzi, swojej przestrzeni wspólnej. Efektem tej pracy jest pokaz zatytułowany „Zataczacze kół”.