Odszedł kolega Janusz Roch Komorowski

Stanisław Komorowski, a dla nas kolega Janusz Roch Komorowski, 31 października 2023 r. przegrał walkę z ciężką chorobą. Pożegnamy się 4 listopada br. w sobotę.  Msza święta żałobna zostanie odprawiona w Bazylice Katedralnej o godz. 12.00, po niej nastąpi wyprowadzenie na Cmentarz w Cedzynie.

Na powyższym zdjęciu widać Rocha z kartką i długopisem w ręku. Taki obraz w nas zostanie.

Był skrupulatnym kronikarzem spotkań, wycieczek i rajdów uzupełniającym wierszowane relacje o własną wiedzę krajoznawczą. Chętnie się  nią dzielił, a robił to taktownie, nie narzucał się. Był świetnym kolegą; łagodny, towarzyski i skromny. Jako dobry organizator posiadał dar zjednywania sobie ludzi, dlatego był lubiany i ceniony tak w środowisku Chemadinu i Chemaru, gdzie pracował, jak i w kieleckim środowisku turystycznym  czy  wśród absolwentów naszego liceum. Znaliśmy jego poczucie odpowiedzialności i rzetelność. Znaliśmy też ogromną  pasję do układania szarad. Roch był organizatorem wielu ogólnopolskich turniejów szaradzistów. Wtedy był dla świata nieosiągalny. Obecnie pozostały nam niezrealizowane wspólne plany i pustka.

Być może szurnąłeś Rochu w podróż kosmiczną, jak kiedyś pisałeś, a nam zostawiłeś  wędrowanie po Kielcach z twoim przewodnikiem w ręku, oryginalnie pomyślanym kalendarium  Kielce od A do Z.