Nowy portal informacyjny. Ciekawa reaktywacja tytułu szkolnego pisma "Notabene"

W styczniu tego roku ( 2022) najpierw powstał Klub Dziennikarski im. Marcina Pawłowskiego, zdecydowanie przedwcześnie zmarłego naszego absolwenta, zdolnego i lubianego dziennikarza telewizyjnego, a dosłownie kilkanaście dni później ukazał się w sieci stworzony przez jego członków portal informacyjny pod nazwą Notabene. World.Tworzą go licealiści, w głównej mierze uczniowie Liceum Żeromskiego.

Patron klubu i nazwa portalu wprost odsyłają do I L.O. im. S. Żeromskiego w Kielcach. Jak deklarują dziennikarze, ideą przewodnią inicjatywy jest łączenie pokoleń i tworzenie przestrzeni wspólnej do działania. Inicjatorem całości jest żeromszczak, Konrad Cedro,  założyciel i współredaktor, obok m. in. Marcina Pawłowskiego, istniejącego w szkole od stanu wojennego  aż do lat 90. ubiegłego wieku  pisma Stowarzyszenia  Entuzjastów Kultury Antycznej Notabene właśnie .

Poniżej link do portalu: https://notabene.world i zapraszający do współpracy  wywiad z Konradem Cedrą zamieszczony w Tygodniku eM ( czytelność w pliku pdf- do pobrania)

Galeria: 
Pliki do pobrania: 
Tags: