Nagrody Miasta Kielce za rok 2023.

Nagrody Miasta Kielce za rok 2023.

Po raz 29. rozdano Nagrody Miasta Kielce. Przyznawane są od 1995 roku za wybitne osiągnięcia gospodarcze, kulturalne, naukowe, sportowe lub społeczne, realizowane na rzecz rozwoju Kielc. Spośród około 30 zgłoszonych kandydatów wyłoniono 10, którym wręczono statuetki. Przyznano także jedna nagrodę zbiorową. Wśród wyróżnionych znaleźli się również absolwenci Naszego Liceum

Jerzy Daniel - dziennikarz, pisarz, wydawca. Wielokrotny laureat nagród w dziedzinie publicystyki kulturalnej oraz reportażu literackiego. Szczególne miejsce w dorobku Jerzego Daniela zajmują pozycje książkowe. Wszystkie mają charakter faktograficzny, powstały z inspiracji losami ludzi, wydarzeń i zjawisk związanymi z Kielcami i regionem, oraz historią naszej szkoły.

Sławomir Okła – doktor nauk medycznych, otolaryngolog, otrzymał nagrodę zbiorową wraz z doktorem Kamilem Michtą.
Klinika Otolaryngologii, Chirurgii Głowy i Szyi Świętokrzyskie Centrum Onkologii, gdzie obaj laureaci pracują jest wiodącym ośrodkiem w Polsce i w Europie w zakresie chirurgicznej rehabilitacji głosu i mowy u pacjentów po całkowitym usunięciu krtani. W klinice przeprowadzane są zabiegi ratujące życie dzięki zaangażowaniu obu lekarzy.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
 

Więcej:
https://radiokielce.pl/1156355/spoleczni-bohaterowie-roku-nagrody-miasta-kielce-rozdane/

https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,30693213,nagrody-miasta-kielce-za-2023-rok-wreczone-kielce-sa-ich-pasja.html

 

Galeria: