Mural na 300 lecie I LO

Szanowni Żeromszczacy

W tym roku Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów „Żeromszczacy” zgłosił projekt do Budżetu Obywatelskiego na rok 2024. Jest to rok w którym rozpoczynamy Jubileusz Naszej Szkoły.

Projekt polega na wykonaniu muralu antysmogowego nawiązującego do historii I LO. Zostanie on wykonany na zewnętrznej ścianie szkoły. Mural będzie z jednej strony spełniać rolę edukacyjną, a z drugiej strony rolę ekologiczną, gdyż zostanie wykonany specjalnymi, pochłaniającymi smog farbami. Co więcej mural ten i inne, które już powstały, mogą stać się nowa atrakcją turystyczną naszego miasta, szczególnie dla osób zainteresowanych tzw. Street art., czyli sztuką uliczną.

Podczas ostatniej wizyty w Kielcach Rafał Olbiński obiecał wykonanie projektu co znacząco podnosi artystyczną wartość muralu.

Wcześniej jednak nasz projekt musi wygrać w głosowaniu w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Kto jeszcze nie zagłosował, a chce nam pomóc to proszę wejść teraz na bo.kielce.eu i oddać głos na mały projekt inwestycyjny MI 25.

Prosimy o bardzo dużo głosów i aktywne zachęcanie Waszych bliskich i znajomych do głosowania na nasz wspólny projekt. Jeśli Ktoś może pomóc w promocji i wywiesić plakat lub udostępnić ulotki to proszę o kontakt. Głosowanie trwa tylko do 5 października 2023 r.

Głosujemy również na zaprzyjaźniony z nami Zespół Szkół Ekonomicznych ich projekt to DI 21 i MI 10

  https://bo.kielce.eu/