Misja: Niepodległość, audiobook żeromszczaka Piotra Rzepki

W przeddzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ukazał się w audiotece audiobook napisany przez  naszego absolwenta, Piotra Rzepkę. Jest oparty na nieznanym wątku z biografii Józefa Piłsudskiego. Można go znależć na stronie:  https://audioteka.com/pl/audiobook/misja-niepodleglosc?_topSide

O audiobooku:    Zaprezentowana historia wydarzyła się naprawdę. Imiona i nazwiska jej uczestników oraz miejsca akcji pozostały niezmienione. Z uwagi na potrzeby dramaturgiczne i dramatyczne autorzy umieścili pośród postaci historycznych  osoby fikcyjne oraz zmodyfikowali niektóre  wydarzenia i zachowania postaci historycznych. Audiobook  jest więc impresją na temat historii i opowiada o tym, jak mogłaby ona wyglądać, gdyby życie było pisane ręką scenarzysty.  Z tego powodu  na zakończenie zostały zamieszczone autentyczne wspomnienia osób, które były zaangażowane w przedstawione  wydarzenia.

Zawiązanie akcji:   1901 r. Petersburg. Władysław Mazurkiewicz właśnie ukończył studia medyczne i zamierza na zawsze opuścić carską stolicę. Porwany nieoczekiwanie z pociągu, zostaje zmuszony do powrotu do znienawidzonego Petersburga i zatrudnienia się w tamtejszym szpitalu dla obłąkanych. Porywacze wyraźnie zaznaczają, że mają wobec niego duże oczekiwania. Mazurkiewicz nie wie jednak, co właściwie miałby zrobić. I kiedy? Dlaczego nagle zaczyna interesować się nim carska tajna policja? Kluczem do rozwiązania zagadki wydaje się być nowo przywieziony do szpitala pacjent. Zawieszony między dwoma potężnymi siłami, Mazurkiewicz rozpoczyna niełatwą rozgrywkę, mającą przywrócić mu wolność decydowania o własnym życiu.

scenariusz: Piotr Rzepka , Krzysztof Komander
reżyseria: Krzysztof Komander

w rolach głównych:
Tomasz Schuchardt - Władysław Mazurkiewicz
Wojciech Zieliński - Józef Piłsudski
Andrzej Ferenc - Wąsacz
Łukasz Lewandowski - Dyrektor Czeczott
Karolina Czarnecka - Wiera Ząbkowska
Paweł Iwanicki - Doktor Ząbkowski
Dariusz Chojnacki - Szczur
Grażyna Wolszczak - Matka Mazurkiewicza
Adam Bauman - Ojciec Mazurkiewicza
Jacek Król - Dowódca
Roch Siemianowski - Szef Ochrany

w pozostałych rolach:
Tomasz Bogacki, Grzegorz Gutkowski, Ewa Kamińska, Krzysztof Komander, Kate Marchenko, Grzegorz Pawlak, Mateusz Płocha, Kamil Sajewicz, Piotr Szwajgier.

produkcja: Audioteka