Matura 2022

Znamy wyniki naszych maturzystów, z przyjemnością informujemy, że tegoroczni maturzyści spisali się znakomicie. Cieszą wyniki z przedmiotów obowiązkowych znacznie powyżej średniej krajowej, ale też z przedmiotów kierunkowych dających przepustkę na wymarzoną uczelnię.
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
Zdawało 200 osób, zdało 199. Średnia 80,66 procenta ( język polski - 65 procent, j. angielski -94 procent, matematyka- 83 procent)
Gratulujemy MATURZYSTOM oraz całej KADRZE PEDAGOGICZNEJ
 
Echo Dnia napisało o sukcesie Naszej Szkoły
Najlepsze szkoły w Świętokrzyskiem na maturze. Jaki jest przepis na sukces? Zobaczcie!
Czy istnieje jakiś magiczny sposób na maturę? Oczywiście, że nie, ale na pewno śmiało można wyliczać rzeczy, które pomagają w jego osiągnięciu.
Waldemar Pukalski, dyrektor I Liceum ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach, które w poprzednich latach zajmowało miejsca od 4 do 6 w województwie, a teraz jest na miejscu 2 podkreśla, że bardzo ważna jest współpraca i systematyczna nauka.
Szef kieleckiego liceum nie ukrywa, że jest dumny z wyniku absolwentów, ale dodaje, że naprawdę szczęśliwy będzie jak egzamin zdadzą wszyscy uczniowie, bo w tym roku jedna osoba będzie miała poprawkę z języka polskiego.
- Kiedy jestem pytany o sukces na maturze zawsze odpowiadam w ten sam sposób. W procesie nauczania wektor jest wyraźnie wskazany - naukę organizuje nauczyciel, natomiast uczy się uczeń. Wiadomo, że na maturze ważniejszy jest uczeń, bo to ten młody człowiek, w warunkach stresu pisze swój egzamin od którego bardzo dużo zależy
- komentuje Waldemar Pukalski dodając, że ważne jest, żeby w procesie nauczania nauczyciel znalazł dobrą drogę dla każdego ucznia. Dyrektor kieleckiego "Żeroma" zauważa, że podczas tegorocznej matury, którą poprzedziły lata nauki zdalnej, szczególną rolę dydaktyczną spełnili także rodzice, którzy nadzorowali prace swoich dzieci.
O tym, że współpraca uczniów, nauczycieli i rodziców jest bardzo ważna mówi także nauczycielka języka polskiego w I Liceum Ogólnokształcącym imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach, Joanna Zarzecka.
- Nasz tegoroczny wynik na maturze jest sukcesem wszystkich, przede wszystkim uczniów, którzy po dwóch latach lockdownu przystąpili do nauki ze wzmożoną chęcią. Do tego należy dołożyć pracę rodziców, szczególnie wtedy, kiedy uczniowie nie mieli bezpośredniego kontaktu ze szkołą i uczyli się zdalnie, ważna była też indywidualizacja pracy nauczycieli z uczniami-- zauważa Joanna Zarzycka.