Mateusz Pakuła - Spotkanie autorskie

 

„Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję”

– premierowe czytanie adaptacji książki w reżyserii autora Mateusza Pakuły odbyło się w Teatrze im. Stefana Żeromskiego.

ŻEROMSZCZAK Mateusz Pakuła (matura 2002) w dniu 3.10.2021 w kieleckim teatrze im. Stefana Żeromskiego miał promocję swojej książki. Ten ceniony i wielokrotnie nagradzany dramaturg i dramatopisarz tym razem przedstawił nam swój prozatorski debiut.

Premiera książki „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” połączona była z czytaniem adaptacji w wykonaniu kieleckich aktorów i reżyserii samego autora.

Cytując fragment recenzji Zuzanny Liszewskiej- Soloch „…to szczegółowa, intymna i osobista opowieść o chorobie, śmierci i pogrzebie ojca…opowieść pełna gniewu wobec samotności i bezsilności. Bunt przeciwko metafizycznym pocieszeniom, usensowianiu, estetyzowaniu czy uwznioślaniu cierpienia.”

 Całość recenzji można przeczytać pod linkiem

https://culture.pl/pl/dzielo/mateusz-pakula-jak-nie-zabilem-swojego-ojca-i-jak-bardzo-tego-zaluje

Na zakończenie wydarzenia odbyło się spotkanie autorskie poprowadzone przez krytyka i literaturoznawcę, Paulinę Małochleb, oraz podpisywanie książek przez autora.   

Stowarzyszenie Żeromszczaków otrzymało zaproszenie na wydarzenie organizowane w ramach 3 Kieleckiego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego.

Z zaproszenia skorzystało wielu absolwentów, między innymi reprezentacja klasy IV C (matura 2002) do której uczęszczał autor Mateusz Pakuła.

 Mateuszowi Pakule, Teatrowi im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, pani Luizie Buras

DZIĘKUJEMY za zaproszenie i udostępnienie zdjęć

ŻEROMSZCZACY.

foto - Wojciech Hedbas