Jubileusz 300-lecia Naszej Szkoły

KOLEŻANKI I KOLEDZY ŻEROMSZCZACY ORAZ PRZYJACIELE I SYMPATYCY LICEUM

W 1724 roku został położony kamień węgielny pod budowę naszej szkoły, w roku 1727 zabrzmiał w jej murach pierwszy lekcyjny dzwonek. Jesteśmy najstarszą szkołą  w Kielcach i jedną z najstarszych w kraju. Przez 300 lat nasi absolwenci aktywnie współtworzyli życie nie tylko miasta. Wpisali się znacząco w kulturę kraju.

W związku ze zbliżającym się JUBILEUSZEM 300 – lecia Naszej Szkoły serdecznie zapraszamy na ZEBRANIE OTWARTE, 21 czerwca 2022 r. o godzinie 18.00 do szkolnej auli.

Naszym pragnieniem jest, aby obchody 300-lecia stały się prawdziwym świętem wszystkich, którzy tworzyli piękną historię szkoły. Jubileusz to z jednej strony czas podsumowań wielowiekowej działalności, z drugiej natomiast okazja do spotkań całego naszego środowiska i naszych sympatyków.

Na organizatorach spoczywa zaszczyt, ale i ogromna odpowiedzialność nadania tej ważnej uroczystości odpowiedniej rangi. W związku z powyższym, zwracamy się z prośbą o współtworzenie obchodów JUBILEUSZU. Czekamy na osoby, które chcą wziąć aktywny udział w przygotowaniach. Razem przygotujmy jubileusz na miarę 300 minionych lat..

Prezydium Komitetu Organizacyjnego Jubileuszu

Waldemar Pukalski

Zofia Pietraszek

Krzysztof Zaremba