Jakub Sieczko będzie gościem Salonu Kobiet w KCK

21 stycznia 2024 r o godz.17.00 w Salonie Kobiet w Kieleckim Centrum Kultury będzie gościł Jakub Sieczko. Nasz Żeromszczak – polski lekarz anestezjolog, socjolog, pisarz

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Kielcach -matura 2003. Ukończył kierunek lekarski na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i socjologię w Collegium Civitas. Był instruktorem Związku Harcerstwa Polskiego w stopniu podharcmistrza, w latach 2007–2010 szefem Harcerskiej Szkoły Ratownictwa ZHP. W 2009 za działalność harcerską został odznaczony przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi. Jesienią 2021 był koordynatorem grupy Medycy na granicy – inicjatywy osób z wykształceniem medycznym, które udzielały pomocy imigrantom i uchodźcom na pograniczu polsko-białoruskim. W 2022 otrzymał za tę działalność Nagrodę im. Jana Rodowicza „Anody” przyznawaną przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

Jego debiutancka książka – reportaż literacki Pogo ukazała się w 2022 nakładem wydawnictwa Dowody na Istnienie. Opisuje sześć lat pracy autora w pogotowiu ratunkowym na warszawskim Grochowie. Pogo znalazło się wśród pięciu książek-finalistek XIV edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, było też nominowane do tytułu Debiutu Roku 2022 w plebiscycie portalu Lubimy Czytać.

Mieszka w Warszawie. Jest specjalistą anestezjologii i intensywnej terapii. Pracuje w jednym z warszawskich szpitali i w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym.

Informacja ze strony Wikipedia.

Jakub Sieczko ma serce, wrażliwość i wybitne pióro reportera. Co przeżywa, widział i czuje jeżdżąc karetką, opisał w „Pogo”.

Zapraszamy na spotkanie z niezwykłym doktorem.