50 lat po maturze - spotkanie klasy XI d

Przed pięćdziesięciu laty  klasa XI d  zakończyła egzamin maturalny, rozjeżdżając się po świecie w rozmaitych kierunkach i na długie lata. Po dwudziestu latach zorganizowaliśmy pierwsze spotkanie absolwentów z naszej klasy, w którym wzięło udział 23 uczestników. Zważywszy, że klasa liczyła 33 uczniów, był to wynik całkiem dobry. Wobec tego postanowiliśmy organizować takie spotkania w cyklu pięcioletnim, co udało się  zrealizować. W tym roku okazja była jednak wyjątkowa – pięćdziesiąt lat to dużo, dla niektórych nawet zbyt dużo. Może dlatego było nas tylko 15 najwytrwalszych. Część osób przybyć nie mogła, część nie chciała, jednej nie udało nam się zlokalizować, ale zaszczycił nas swą obecnością pierwszy finalista Olimpiady Fizycznej ( która w tym roku także obchodzi swoje 50-lecie) prof. dr hab. Władysław Skarbek, od wielu lat pracownik naukowy Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej.

            Termin imprezy ustaliliśmy na 24 czerwca 2017 roku ze względu na fakt, że nasz Wychowawca Pan Profesor Jan Wójcik obchodzi tego dnia imieniny. Poza tym jest to najdłuższy dzień w roku, szukanie kwiatu paproci ... Słowem doskonała okazja do spotkań.

            Jak zwykle spotkaliśmy się w szkole przed pomnikiem, którego wtedy nie było. Potem przeszliśmy do klasy, którą przekształcono później na pracownię chemiczną, starając się zająć te miejsca co przed laty – nie było to łatwe zadanie, oj nie! Wychowawca zajął swoje miejsce na katedrze. Po godzinnym wspominaniu dawnych czasów przenieśliśmy się do Hoteliku Villa Bagatela w Dąbrowie, gdzie odbyła się dalsza, już galowa, część uroczystości. Wychowawca otrzymał od nas prezenty imieninowy – swój portret oraz rocznicowy – specjalnie wydany album ze zdjęciami jakie udało nam się zgromadzić z okresu 50-ciu lat. My otrzymaliśmy rocznicowy tort. Rozstaliśmy się dwie godziny po północy w doskonałych nastrojach i kondycji, umawiając się na kolejne spotkanie za rok …

Galeria: